Stagair Marketing en Communicatie

Ben jij student met een hart voor communicatie, cultuur en geschiedenis? Dan is het Huis van de Nijmeegse Geschiedenis op zoek naar jou!

In de Mariënburgkapel in hartje van Nijmegen is het Huis van de Nijmeegse Geschiedenis een plek waar iedereen welkom is om het verleden van het Rijk van Nijmegen te ontdekken, om zijn of haar verhaal te vertellen en om zichzelf te ontwikkelen. Onze tentoonstellingen en activiteiten zijn voor en van alle Nijmegenaren: laagdrempelig maar met kwaliteit. Wij nemen een actieve en betrokken rol aan in het erfgoedveld en zoeken de verbinding met bewoners, bezoekers, ondernemers en andere instellingen. Om dit alles te realiseren zijn onze vrijwilligers cruciaal. Ter versterking van de staf en de werkgroep Marketing en Communicatie zoeken we een stagiair Marketing en Communicatie die ons marketingplan voor de gehele organisatie kan opstellen en implementeren.

Wat ga je doen?

De komende tijd willen we met het Huis van de Nijmeegse Geschiedenis verder professionaliseren en onze activiteiten naar een hoger niveau tillen. Daarbij hoort ook het beter bereiken van onze doelgroep én het bereiken van nieuwe doelgroepen, om op die manier zoveel mogelijk mensen kennis te laten maken met verhalen uit de Nijmeegse Geschiedenis. Onze marketing en communicatie is hierbij van cruciaal belang: ook dit is een manier om deze verhalen te vertellen, naast onze exposities en lezingen.

Samen met de staf ga jij de basis leggen voor onze marketing en communicatiestrategie. Centraal in je opdracht staan vragen als: hoe bereiken we onze doelgroepen het beste? Hoe bereiken we nieuwe doelgroepen? En op welke manieren kunnen we de verhalen uit de Nijmeegse Geschiedenis het beste vertellen? Hierbij gaat het om zowel klassieke als sociale media.

Functieprofiel

  • Je bent student communicatie, communicatiewetenschap, (kunst)geschiedenis of (andere) erfgoedstudies
  • Je hebt kennis van online en offline communicatiemiddelen en weet welke middelen je op welk moment inzet om doelgroepen te bereiken
  • Je bent proactief en werkt snel en precies
  • Je hebt interesse in cultuur, erfgoed en (regionale) geschiedenis
  • Je hebt een goede beheersing van de Nederlandse taal

Wat hebben wij te bieden?

Je komt terecht in een klein team van vrijwilligers met allerlei leeftijden en achtergronden. Wij bieden een open, gezellige en leerzame werkomgeving die volop in ontwikkeling is. Een omgeving die niet alleen belang hecht aan jouw bijdrage aan het Huis van de Nijmeegse Geschiedenis, maar ook aan wat jij eruit wilt halen. Wil je bijvoorbeeld als student later de cultuursector in of als communicatiemedewerker aan de slag? Deze functie biedt de mogelijkheid je netwerk in cultureel, creatief en communicatief Nijmegen uit te breiden en professionele ervaring op te doen. Bovendien is voor deze stage een stagevacature beschikbaar.

Enthousiast geworden? Stuur jouw motivatie naar vacatures@hvdng.nl. Wij nodigen je graag uit voor een kennismaking! Voor inhoudelijke vragen kun je ook telefonisch contact opnemen met onze vrijwilligerscoördinator Huub Vilé: 06 83589917 of via bovenstaand mailadres.

Acquisitie op basis van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.