Heb jij een hart voor cultuur en erfgoed in Nijmegen? Draag dan jouw steentje bij aan onze laagdrempelige locatie voor ontmoeting en cultuurhistorie! Het Huis van de Nijmeegse Geschiedenis is op zoek naar een vrijwillige Huismeester.

In de historische Mariënburgkapel in hartje Nijmegen is het Huis van de Nijmeegse Geschiedenis een plek waar iedereen welkom is om het rijke verleden van de regio te ontdekken, Nijmeegse verhalen te vertellen en jezelf te ontwikkelen. Onze tentoonstellingen en activiteiten zijn voor en van alle Nijmegenaren. Wij hebben een actieve en betrokken rol in het erfgoedveld en verbinden bewoners, bezoekers, ondernemers en andere instellingen. Hiervoor gebruiken we niet alleen de kapel als expositie- en lezingenruimte, maar organiseren we ook activiteiten in de stad. Voor 2024 staan onder andere onderwerpen als het Dominicus College, de Waaloversteek en Popmuziek gepland.

Wat ga je doen?
Onze vrijwilligers Opbouw & Onderhoud zetten zich in voor het voorbereiden van de zaal voor activiteiten (o.a. stoelen en beeld/geluid), klein onderhoud en bovendien de op en afbouw van onze exposities. Wij wisselen ongeveer iedere drie maanden van expositie en werken dan op maandag en dinsdag aan de ombouw. 

Functieprofiel

  • Je hebt affiniteit met Nijmeegs erfgoed, cultuur en geschiedenis
  • Je vindt het belangrijk dat bezoekers een goede indruk krijgen bij binnenkomst
  • Je bent handig met gereedschap
  • Je kan goed overweg met allerlei mensen
  • Je houdt ervan creatieve oplossingen te bedenken voor praktische problemen
  • Je bent enkele keren per jaar op doordeweekse dagen beschikbaar

Wat hebben wij te bieden?
Je komt terecht in een gezellig team van vrijwilligers met allerlei leeftijden en achtergronden. Wij bieden een open, gezellige en leerzame werkomgeving die volop in ontwikkeling is. Een omgeving die niet alleen belang hecht aan jouw bijdrage aan het Huis van de Nijmeegse Geschiedenis, maar ook aan wat jij eruit wilt halen. Bovendien draag je bij aan de presentatie van een van de mooiste gebouwen van Nijmegen!

Enthousiast voor een of meerdere van de genoemde werkzaamheden? Stuur jouw motivatie naar vacatures@hvdng.nl. Wij nodigen je graag uit voor een kennismaking! Voor inhoudelijke vragen kun je ook telefonisch contact opnemen met onze vrijwilligerscoördinator Huub Vilé: 06 83589917.

Acquisitie op basis van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.