Augustus 2001

Uit Het Digitale Huis
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

Let op: deze website is momenteel onder constructie. Helaas zullen hierdoor niet alle pagina's naar behoren functioneren. Onze excuses voor het ongemak!

Belangrijke en minder belangrijke gebeurtenissen in augustus 2001 op basis van de kroniek uit het Numaga-jaarboek. Zie voor het overzicht en de verantwoording voor dit jaar: kroniek 2001.


KRONIEK 2001
januari | februari | maart | april | mei | juni | juli | augustus | september | oktober | november | december


  • 1 Drie grote welzijnsorganisaties betrekken gezamenlijk het voormalige schoolgebouw aan het Julianaplein. Het gaat om Tandem Welzijnsorganisatie Nijmegen, Stichting Welzijnswerk Ouderen Nijmegen (SWON) en de Werkgroep Integratie Gehandicapten(WIG). Het streven is nog meer welzijnsorganisaties in het gebouw te huisvesten.- Een houten vlot van 158 bij 23 meter doet Nijmegen aan. Het vlot, dat 21 steden aandoet,is een initiatief van Europese kunstenaars. Onder het motto 'Europa im Fluß' willen zij de communicatie tussen de Europeanen bevorderen door de cultuur naar de mensen toe te brengen.
  • 2 Tachtig jongeren nemen deel aan het eerste Open Nijmeegs Beachvoetbal Kampioenschap in De Berendonck. De Gang of Revenge uit Meijhorst wordt de winnaar.
  • 5 Toon Wijgers en Wim van Aar ontvangen uit handen van burgemeester Guusje ter Horst de zilveren Waalbrugspeld. Zij hebben zich 25 jaar lang belangeloos ingezet voor de Stichting Vakantie Activiteiten Dukenburg.
  • 8 In het Goffertpark begint het Groot Russisch Staatscircus met een reeks voorstellingen. De voorafgaande dagen is er actie gevoerd door dierenactivisten. Zo werden er onder meer reclameborden vernield en doken er pamfletten op ondertekend door de vereniging 'Plezier zonder Dier'.
  • 11 Voor het eerst vindt in Nijmegen een tranceparty plaats. Van 2 uur 's middags tot 12 uur 's nachts kunnen bezoekers in de buitenlucht in het Goffertpark dansen op de muziekkeuze van vier dj's.- Vanaf vandaag gelden nieuwe uitgaansregels in het centrum van de stad. Na 4 uur 's morgens mogen horecagelegenheden geen nieuwe klanten meer binnenlaten. Wie binnen is, kan blijven. Door deze de maatregel hoopt de gemeente de overlast op straat in de ochtenduren te beperken.
  • 12 In Concertgebouw De Vereeniging vindt het slotconcert plaats van de Gelderse Muziek Zomer, het nieuwste muziekfestival van Gelderland. Het concert wordt verzorgd door het orkest van de NJO (Nationaal Jeugd Orkest) Summer Academy.
  • 13 Lent is een basisschool rijker. 'Het Talent ', bedoeld voor de nieuwe bewoners van de Waalsprong, opent zijn deuren voor de eerste 15 leerlingen. De school is voorlopig gehuisvest in een voormalig bankgebouw.
  • 17 De Nijmeegse Stadskrant, die in mei moest stoppen vanwege gebrek aan schrijvende vrijwilligers, huisvesting en financiële middelen, verschijnt weer. Een dramatische oproep aan lezers en schrijvers in haar laatste editie had het gewenste resultaat.- Voetbalvandalen kunnen voortaan behalve een stadionverbod ook een stadionomgevingsverbod krijgen. Deze bepaling is onderdeel van een door NEC, de gemeente, de politie en het Openbaar Ministerie getekend Voetbalconvenant.
  • 18 Op initiatief van welzijnsorganisatie Tandem wordt het Nachtegaalplein in de Wolfskuil van nieuwe kleuren voorzien. Buurtbewoners, jong en oud, nemen de verfkwast ter hand.
  • 19 In het UMC St. Radboud overlijdt op 45-jarige leeftijd de actrice en tv-presentatrice Sylvia Millecam.
  • 25 Korfbalvereniging Noviomagum viert haar negentigjarig bestaan met een feestelijke dag vol activiteiten. Er is onder meer een reconstructie van het drievakkenkorfbal: korfbal zoals het vroeger gespeeld werd.- De eerste negen van de in totaal 27 liggers van het busviaduct aan de Graafseweg worden op hun plaats getakeld. Wethouder Peter Boelens neemt de eerste ligger voor zijn rekening.-De filevrije busroute vanaf het station naar de St. Annastraat moet eind van het jaar klaar zijn.
  • 26 Tienercentrum Fullhouse, een naschoolse opvang voor jongeren van 12 tot 15 jaar, zet zijn deuren wijd open voor iedereen die belangstelling heeft. Tijdens de open dag kan men deelnemen aan een rondleiding. Er zijn ook verschillende workshops.
  • 27 Minister Roger van Boxtel komt naar Nijmegen in het kader van het Grotestedenbeleid. Hij brengt een bezoek aan een drietal projecten: de vernieuwing van het Rode Dorp, het Antillianenproject Traboutin en het vernieuwde bedrijvencentrum Groenestraat.- De Stikke Hezelstraat wordt heringericht. Net als de Burchtstraat krijgt de straat, als scheiding tussen boven- en benedenstad, een combinatie van natuursteen in het midden, rode klinkers langs de gevels en hangende verlichting.
  • 28 Tijdens de introductie van de KUN geeft wethouder Hubert Bruls in het kader van de Nijmeegse Dag een gastcollege aan eerstejaars studenten. De opkomst in de raadzaal is niet groot. Meer bekijks trekt het Mariënburgplein, waar de culturele instellingen zich presenteren.
  • 30 Wethouder Geert van Rumund woont de conferentie bij van de Stichting Ondersteuning Aids Activiteiten Nijmegen e.o.

Commentaar

<comments hideForm="false"/> of, lees de overige commentaren ...