header wiki – Huis van de Nijmeegse Geschiedenis

Commissie uit de Schutterijofficieren belast met het Muziekkorps

Uit Huis van de Nijmeegse Geschiedenis

Ga naar: navigatie, zoeken

Bron: Regionaal Archief Nijmegen

Theodorus Antonius Klaassen, laatste tamboer van het muziekkorps van de in 1907 opgeheven Nijmeegse Stedelijke Schutterij
Algemene gegevens
Naam : Commissie uit de Schutterijofficieren belast met het Muziekkorps
Andere naam (namen):
  • Commissie voor de muziek van de Officieren der dienstdoende schutterij

Bestaansperiode: 1844 - 1879
Rechtsvorm:
Voorganger(s):

Opvolger(s):

Hoger orgaan:

Dienstdoende Schutterij

Archief
Het archief van deze organisatie is in beheer bij het Regionaal Archief Nijmegen. De toegang met de beschrijving van de stukken is bereikbaar via deze link:
Icoon archief.png
Naar beschrijving archief

Geschiedenis

Vanaf 1844 stelde het stadsbestuur jaarlijks fl 300,- beschikbaar voor een korps muzikanten van de schutterij. In 1879 werd de Vereeniging Nijmeegsche Schutterij-Muziek opgericht. Wanneer in 1887 deze vereniging failliet gaat springt de gemeente financieel niet bij. Wel besluit de raad de bezittingen van de Nijmeegsche Schutterijmuziek over te kopen. Op 22 oktober 1895 wordt te Nijmegen een orkestvereniging opgericht. Van de gemeente ontvangt deze vereniging enkele orkestwerken en een deel van het instrumentarium van het voormalige muziekcorps van de schutterij.

Locatie

-:Nijmegen

Verantwoording

Inleiding van de toegang op het archief door D.J. Prins. (2016)



KENNISBANK
Verder graven in de historie van stad en omgeving
FACEBOOK
Op de hoogte blijven van het laatste nieuws van het Huis
EDUCATIE
Projecten en maatwerk voor het onderwijs
VERHALEN
Verteld verleden