Algemene gegevens | |
---|---|
Naam : | Notaris J.G. Masman |
Andere naam (namen): |
|
Bestaansperiode: | 1878 - 1889 |
Rechtsvorm: | |
Voorganger(s): |
|
Opvolger(s): |
|
Hoger orgaan: |
|
Archief | |
Het archief van deze organisatie is in beheer bij het Regionaal Archief Nijmegen. De toegang met de beschrijving van de stukken is bereikbaar via deze link: | |
![]() Naar beschrijving archief |
Joachimus Gerhardus Masman werd op 10 juni 1848 geboren te Heusden. Hij begon als kandidaat-notaris bij H.P. van Heijst op standplaats 2 te Nijmegen en nam diens kantoor in 1878 over. Op 28 augustus maakte Masman de eerste akte op. In 1882 trouwde hij met Catharina van Roggen.
De notaris zette zich buiten zijn werk jarenlang in voor de Maatschappij tot Nut van het Algemeen, afdeling Nijmegen.
In totaal maakte Masman 3543 akten op, de laatste op 23 februari 1889. Hij overleed op 10 mei van dat jaar te Ubbergen, slechts 40 jaar oud. J.H.R. van Koolwijk nam het notariskantoor over.
Masman woonde aan het begin van zijn carrière aan het Kerkegasje op nummer A6, in 1887 was hij inmiddels verhuisd naar Molenstraat 101. Waarschijnlijk hield hij daar ook kantoor.
1887-:Nijmegen Molenstraat 101
Inleiding van de toegang op het archief door Hylke Roodenburg. (2012)