header wiki – Huis van de Nijmeegse Geschiedenis

Notaris Th.G. ten Pol

Uit Huis van de Nijmeegse Geschiedenis

Ga naar: navigatie, zoeken
Algemene gegevens
Naam : Notaris Th.G. ten Pol
Andere naam (namen):

Bestaansperiode: 1898 - 1937
Rechtsvorm:
Voorganger(s):

Opvolger(s):

Hoger orgaan:

Archief
Het archief van deze organisatie is in beheer bij het Regionaal Archief Nijmegen. De toegang met de beschrijving van de stukken is bereikbaar via deze link:
Icoon archief.png
Naar beschrijving archief

Geschiedenis

Theodoor George ten Pol werd geboren op 24 april 1864 te Ootmarsum als zoon van notaris Josephus Antonius Hendrikus ten Pol. Na drie jaar bij notaris Dijkhoff in Helmond te hebben gewerkt en te zijn geslaagd voor zijn notariële examens, werkte hij vanaf 1887 als kandidaat-notaris op het kantoor van zijn vader in Ootmarsum. Vanaf 1898 bekleedde hij het notarisambt op standplaats 8 te Nijmegen. Daar was hij de opvolger van H.J.H. Libourel.

Ten Pol maakte de eerste akte op op 22 juli 1898. Zijn kantoor zat toen aan de Korte Burchtstraat, met de ingang op Kerkgasje nr. 6. In het adresboek van 1899 staat hij vermeld op het adres Oude Stadsgracht 43, waar hij tot in 1906 kantoor zou houden. Op 30 mei van dat jaar verhuisde hij naar Bisschop Hamerstraat 7, waar hij in 1922 nog werd vermeld. Vanaf begin 1923 was zijn kantoor gevestigd op nummer 9.

De notaris, getrouwd met de dochter van zeepfabrikant en Tweede Kamerlid F.T.J.H. Dobbelmann, had een uitgebreid professioneel netwerk. Hij was bestuurslid van de Kring Arnhem van de Broederschap van Notarissen in Nederland, buitengewoon lid van de Broederschap van Candidaat-Notarissen in Nederland en Koloniën en secretaris en voorzitter van de vereniging van notarissen in het kanton Nijmegen. In de stad bekleedde hij buiten zijn werk vele functies: hij was 30 jaar lang bestuurslid van de V.V.V. 'Nijmegen Vooruit', was beschermheer van het Nijmeegs Studentencorps Carolus Magnus en grondlegger van grote tentoonstellingen, zoals de elektriciteitstentoonstelling op het Kelfkensbos in 1910. Hij nam verder plaats in diverse comités en commissies, onder andere de Waalbrugcommissie.

Op 15 mei 1937 werd aan Ten Pol eervol ontslag verleend. Zijn opvolger was de heer M.J.H. Schreurs, die tot 1959 notaris zou zijn. Op 28 juni 1938 kwam Ten Pol op 74-jarige leeftijd te overlijden.

Locatie

-:Nijmegen

Bronnen

  • De Gelderlander, 28 juni 1938, p. 9.
  • R. de Jong, Tussen ambt en vrij beroep. Het notariaat tussen 1842 en 1999, Amsterdam 2002, p. 156.
  • De Gelderlander, 24 juli 1898, p. 3, 27 mei 1906, p. 3, 31 maart 1923, p. 24.
  • Adresboeken periode 1899-1924.

Verantwoording

Inleiding van de toegang op het archief door Josine Joosten. (2011)



KENNISBANK
Verder graven in de historie van stad en omgeving
FACEBOOK
Op de hoogte blijven van het laatste nieuws van het Huis
EDUCATIE
Projecten en maatwerk voor het onderwijs
VERHALEN
Verteld verleden